תפריט טלפון עגלה0 נווט
לאתר אביזרים לרכב לדף הפייסבוק שלנו
שלח הודעה

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

מדוושים לחיים בריאים יותר

מדוושים לחיים בריאים יותר

הרכיבה על אופניים טובה לבריאות, וזה בדוק: כתב העת המדעי האמריקאי ליתר לחץ דם קבע לאחרונה כי רכיבת אופניים מפחיתה באופן ממשי את הסיכוי לחלות במחלות לב.

ההמלצה הראשונה היא להשאיר את כתב העת האמריקאי במקום שהוא נמצא בו (לא לדאוג, המסקנות שלו יובאו כאן בהמשך), לעזוב את העיתונים ואת האינטרנט ופשוט לצאת לרכוב על אופניים בפארק. ממש כמו אשה בהריון שמופתעת לגלות שמחצית האוכלוסייה נמצאת באותו המצב, כך גם אתם לא תאמינו כשתגלו שכמעט כל מי שנמצא מסביבכם – רוכב על אופניים.

אם תצליחו לעצור אותם לרגע, הם יוכלו לספר לכם על נפלאות הרכיבה ולחזק את המלצות אותו המחקר שהשארתם מאחור: רכיבה על אופניים באופן יומיומי יכולה להאריך את תוחלת החיים, למנוע השמנה, להוריד את לחץ הדם, להקטין את הסיכון לחלות בסוכרת, אוסטיאופורוזיס ובסוגים שונים של סרטן.

רכיבה מול ענפי ספורט אחרים: מה בריא יותר?

ובכן, הרכיבה מככבת ברשימת ענפי הספורט היותר בריאים, וזאת ממספר סיבות:

הרכיבה אינה מעמיסה על המפרקים שנושאים את משקל גופנו ולכן הסיכוי לפציעה בברכיים, בקרסוליים או במפרקים אחרים נמוך יותר מזה שבריצה או בהליכה – כמובן, בתנאי שמקפידים על רכיבה נכונה.

רכיבה: פעילות חברתית, חסכונית, סביבתית... וגם בריאותית

בריאות היא בהחלט סיבה טובה לרכיבה, אבל לרכיבה יש עוד שלל יתרונות: היא אינה דורשת השקעת זמן וכסף, ויכולה להשתלב בקלות בשגרת היום - כאמצעי התחבורה בדרך לעבודה, לסידורים בעיר או לבילוי. החסכון הוא כספי, אבל גם חסכון בזיהום ובמתח נפשי (למצוא חניה מבלי לאחר...).

אם אתם מאלה שהביטוי "אימון כושר" יכול להוביל אותם להתבצרות עיקשת בכורסת הטלוויזיה – רכיבה על אופניים יכולה בהחלט להתאים לכם: היא נעשית בשטח פתוח, בזמן ובקצב המתאים לכם, ובלי לשים לב תתחילו ליהנות. רכיבה יכולה להפוך לפעילות משפחתית או חברתית משותפת, ולדרך מהנה בה אפשר להכיר את שבילי הארץ – ואת החברים ובני המשפחה.

חצי שעה ביום – לגוף ולנפש

ארגון הבריאות העולמי קובע כי חצי שעה יומית של רכיבה על אופניים עשויה להפחית בכ-50% את הסיכון לחלות במחלות לב ובסוכרת, מצמצם בכ-30% את הסיכון לפתח יתר לחץ דם ומקל על תסמיני דיכאון וחרדה. גם האגודה למלחמה בסרטן ממליצה על ביצוע פעילות גופנית סדירה כגון רכיבה על אופניים במשך כ-30 דקות, חמישה ימים בשבוע, כדרך להפחית ב-40% את הסיכון לחלות בסרטן השד.

יותר ישראלים רוכבים, יותר נוח לרכוב בישראל

לא מפתיע אם כן, שרכיבה על אופניים הפכה לטרנד עולמי. גם בישראל, התופעה הולכת וצוברת תאוצה. המודעות הגוברת לתועלת שברכיבה הגיעה עד הכנסת, שאישרה לאחרונה את החוק לעידוד תחבורת אופניים. גופים רבים כמו גם רשויות מקומיות, נערכים לשיפור התנאים עבור ציבור הרוכבים בישראל. תנאים אלה כוללים בין היתר - סימון והקצאת שבילים והנחת מתקני אופניים במקומות ציבוריים. החוק החדש אמור לזרז את התהליך ולעודד את המעבר לתחבורת אופניים.

פתרונות חניה עושים טוב לכולם

פתרונות חניה לאופניים הם יעילים והכרחיים: הם מציעים מענה בטיחותי ונוח לציבור הרוכבים. לנותני השירות, מספקים פתרונות החניה יתרונות נוספים כמו הרחבת קהל היעד הפוטנציאלי, ניצול של שטח פרסום, מתן שירות ייחודי ואסתטי ותרומה לאיכות הסביבה.

מרדכי רוזינגר, מנכ"ל חברת חן אופן, המספקת פתרונות חנייה לאופניים, מדווח על התעניינות גוברת בפתרונות החניה לאופניים: "בחודשים מאי ויוני התקנו 104 מתקני אופניים במרכז הארץ. מדובר בתהליך קצר, פשוט ונוח, ובעלויות צנועות למדי. התוצאה היא פתרון בטיחותי ואסתטי למוסדות השונים ולקהל הרוכבים. אנחנו שמחים לראות שעיריות רבות ומרכזיות לוקחות חלק בעידוד הרכיבה ומבינות שהתועלת בכך היא כפולה ומכופלת – גם לרוכבים, גם לבעלי העסקים וגם לאיכות הסביבה ולתושבי העיר כולם".

"חן אופן" מספקת מתקני חניה לאופניים לעיריות תל אביב- יפו, הרצליה נס ציונה, כפר סבא ועוד, וכן לחברות מסחריות שונות – בין השאר 'צים' ו'טבע'.

אתר מאובטח
היו חברתיים, שתפו אותנו