תפריט טלפון עגלה0 נווט
לאתר אביזרים לרכב לדף הפייסבוק שלנו
שלח הודעה

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

מהפכת האופניים מתגלגלת

מהפכת האופניים מתגלגלת

בכל רחבי העולם מבינים היום כי נסיעה עירונית באופניים היא הפתרון התחבורתי החכם ביותר – לסביבה ולאדם. מהפכת האופניים סוחפת מיליונים של רוכבים, ומתרחבת בהתמדה.

יותר ויותר אנשים מדוושים באופן יומיומי, כחלק מאורח החיים הקבוע שלהם: למקום העבודה, לפארקים ציבוריים, למקומות בילוי ולשאר "סידורים" עירוניים.

ערים גדולות בעולם מבינות שמדובר בהתפתחות תחבורתית חשובה וחיובית, ומנסות לעודד אותה. הן יודעות שכדי לאפשר תנועה נוחה באופניים נדרש מענה תשתיתי נרחב. בעיר סיאטל שבארה"ב, למשל, 36% מהאוכלוסיה רוכבים על אופניים בשעות הפנאי. העיר משקיעה 30 מיליון דולר כדי לשפר את מסלולי האופניים ולהתאים את הרחובות לרכיבה באופניים.

אולם הכשרת מסלולי האופניים הינה חסרת משמעות, באין מקומות חניה מסודרים לאופניים. רוב רוכבי האופניים נאלצים לקשור את אופניהם על עמודי חשמל, רמזורים ושלטים, ובכך להסתכן בגניבה או נזק לכלי רכבם.

הנסיון העולמי מראה כי כדי למצות את פוטנציאל השימוש באופניים, יש להבטיח שלכל רוכב תהיה חנייה. פתרונות החנייה לאופניים זמינים, זולים ונגישים לאין שיעור לעומת פתרונות החנייה לרכב מנועי, אך כדי להפוך אותם למציאות יש להגביר את המודעות לנושא בכל הרמות: החל מרמת הפרט (שילוב חניות לאופניים בעת תהליך תכנון החניה על ידי אדריכלים – בבתים פרטיים ובבנייני משרדים ותעשייה), דרך רמת הרשות המקומית (שילוב חניות לאופניים בחניונים של מבני ציבור ושל אירועים המוניים), בחוקי עזר עירוניים ועד לחקיקה ראשית אשר תסדיר את הנושא.

בוינה שבאוסטריה, למשל, מתגאה העיר ב-16,600 מקומות חנייה לאופניים, ובשנת 2008 צפויים להיבנות כ-1400 מקומות נוספים.

ומה קורה בארץ? את מגמת האופניים מובילה תל אביב-יפו, שתקציב האופניים השנתי שלה 2008 עומד על סך של 8 מליון שקלים. עד כה נסללו כ-80 קילומטר שבילי אופניים והותקנו כ-2000 מתקני חניה לאופניים. בכל שנה בשנים הבאות יתקנו כ-400 מתקנים חדשים. שתי עובדות יסוד - תנאי מזג האוויר בארץ וריכוז האוכלוסייה באזורים מישוריים, גורמות לנו להניח שמהפכת האופניים בישראל כבר החלה. עליית מחירי הדלק, והמודעות לאיכות הסביבה – שתי מגמות אלה רק יעצימו את המעבר לאופניים.

חברת חן אופן מובילה את תחום פתרונות החניה לאופניים בישראל. חן אופן מתמחה בתכנון, בייצור ובאספקה של פתרונות חניה. מתקני החניה המתקדמים של חן אופן מבטיחים נוחות ובטיחות מרביים, ניצול מרבי של מרחב החנייה, עיצוב מרהיב, מגוון צבעים וגימורים וחומרים איכותיים ועמידים – נירוסטה, ברזל וברזל מגולוון.

מערך מתקני החניה של חן אופן מהווה פתרון מושלם לרוכבי האופניים, לרשויות מקומיות ולגופים עסקיים ופרטיים. הידע הרב, היצירתיות והמכשור הטכנולוגי המתקדם ניצבים בבסיס כל אחד מפתרונות החנייה של חן אופן - החל מצורת המתקן, דרך גובהו ועד לצבע שלו, כל אחת מהבחירות נועדה כדי להפיק ממתקן החניה את המיטב. מתקן החניה של חן-אופן אינו רק פרקטי. ברשויות המקומיות, למשל המתקן עשוי לשמש כרהיט רחוב ואף לסייע במיתוג עירוני באמצעות נשיאת לוגו או שם העיריה ולעתים אף בתכנון מתקן ייחודי לעיר המזמינה.

נסיעה טובה –וחנייה בטוחה!

מאמרים נוספים
אתר מאובטח
היו חברתיים, שתפו אותנו